Ustanovljena mi je diskus hernia pre 2 godine l5-s1 i l4-l5 sa smanjenim razmakom l5-s1, bolovi su sve intezivniji a ne zele da me operisu! Zeleo bih da znam da li postoji mogucnost za operaciju i da li bi bolovi posle toga nestali ili operacijom se ne moze nista uraditi? Ja se bavim sportom (thai-box) , da li smem da nastavim? Hvala u napred za savet!

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Neurohirurg treba na osnovu pregeda, i uvida u vaše snimke da zaključi koji je uzrok vašeg bola i da li on zahteva operaciju. Nije svaka diskus hernija glavni uzrok bola u ledjima, niti svaka zahteva operaciju. Za detalje se obratite vašem neurohirurgu sa snimcima. Više o diksu hernijama sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs