Postovani zbog vec unazad godinu dana vrtoglavica i 'pritiska u glavi' takoodje i jakih aritmija pored srcanih pretraga uradjen mi je ct glave i pronadjena mi je na ct-u arhanoidlna cista precnika 8 mm i u izvsstaju takodje pise da su inicijalne promene na korteksu to su mi takodje i na eeg-u napisali. Posto mi je doktor odsutan trenutno jel mozete da mi objasnite malo vise o ovome da li su za operaciju ili kako treba postupati u ovom slucaju i malo vise o tim cistama sta je uzrok itd. . .

    Odgovoreno: 17. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Unutar komora mozga i oko mozg protiče tečnost slična vodi koja se zove likvor. Kada je pristor oko mozga gde ona protiče proširen to se zove arahnoidalna cista. Ove ciste mogu imati velike dimenzije (nek. Cm, a da ne vrše pritisak na mozak i ne zahtevaju lečenje) . Takva je verovatno i ova vaša. Za više podataka je potreban uvid u kompletnu dokumentaciju. Više o arahnoidalnim cistama sam pisao na mom sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50274

    • Dobar dan radi se o 3 godisno dete na magnetna rezinansa e konstatirano da ima u sredna jama arahnoidna cista i nesto drugo sto neki doktori kazu da je hemanginom neki kaze da e neurofibron poceli smo ispitavanje krvi i neznamo sta da radimo neurohirurzi nam.salje kod oftalmolog i obratno oftalmolog kod nevrohirurg vrtimi se u krug a imamo snimke iz magnetna rezonansa