Zanima me koliko traje oporavak od operacije kicme? Ne razumem se bas najbolje u medicinu i ne bih znala tacno da vam kazem, samo znam da su u pitanju c5 c6 c7. . Nadam se da je to dovoljno da bih dobila odgovor. . . Hvala unapred. .

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o diskus herniji na nivoima vratne ičme koje ste spomenuli. Operacija se obično izvodi na vratu od napred. Radi se o rutinskoj operaciji. Uobičajeno se ostaje u bolnici 4-9 dana. Oporavak zavisi od deficita koje imate. Obično se sprovodi fizikalno lečenje odmah ili odloženo u zavisnosti od toga čime je izvadjeni disk nadomešten. Više o ovoj bolesti sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs tj. Na sajtu neurohirurgija koga dobijete kao prvog ako u google ukucate: neurohirurgija kojadinović.