Poštovani, molila bih vas da mi objasnite sledeći zaključak nalaza mr: na nivou l4-5 ruptura anulus fibrozusa, anularno bubrenje superponirano sa umjerenom širom dorzalnom protruzijom diska koji imprimuje prednji aspekt duralne vreće na mjestu ishodišta lijevog l5 radiksa, nema stenoze spinalnog kanala. Na nivou l5 - s1 nema protruzije diska, foraminalno obostrano osteoradikularni kontakt sa l5 radiksima. Napominjem da me kičma muči već 7 godina, da mi se već par puta u u poslednjih pola godine desilo nevoljno mokrenje. Da li je ovo za operaciju?

    Odgovoreno: 14. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Opis mr snimka ls kičmene ne zvuči tako loše i mislim da bi teško objasnio nevoljno mokrenje. Ipak za donošenje definitivne dijagnoze opis snimka nije toliko važan. Mnogo su važniji pregled pacijenta i lični uvid u snimke.