Postovani, znate li privatnu bolnicu u novom sadu koja se bavi neurohirurgijom? Imam diskus herniju c5-c6 od aprila i od svoje 20 godine diskus herniju l5-s1 koja mi do sada nije pravila znacajnije probleme. Sada mi trnu i ruke i noge i imam jake bolove duz kicme i ispod lopatica. Noge mi utrnu cim sednem, stopala se hlade, vrtoglavice. . . Isla sam u jodnu banju na terapije i kod privatnih lekara ali nista. Neurohirurg u drzavnoj bolnici nece da operise jer hernija pritiska "samo" koren zivca. Htela bih se posvetovati sa jos nekim hirurgom ko ima strpljenja. Mlada sam imam malu decu i ne mogu ziveti ovako ceo zivot. Kazite mi kakve su prognoze kod ovakvih bolesnika. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 16. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Koliko mi je poznato operacije vratnih diskova se rutinski ne rade u privatnim bolnicama u novom sadu. Neurohirurg koji vas je pregledao dao je mišljenje koje je najbolje za vas ali ono sigurno nije krajnje i nepromenljivo mišljenje. Savetujem vam da ga ponovo posetite, jer mislim da svi hirurzi kod nas imaju strpljenja. Ukoliko je neurohirurg duže odsutan, a imate jake tegobe, možete otići kod drugog neurohirurga.