Poštovani, mama mi je bolesna vec cca. 2mj, od toga lezi od 05. 10. 2009 godine u bolnici. Dijagnoza je "tumor na kicmenoj mozdini". Tumor je odstranjen 06. 10. 2009 godine na odjelu za neurohirurgiji u kcus koševo, sarajevo. Mama se trenutno lijeći od odjelu za fizijatriju, nije nepokretna, ali ne može još samostalno da se kreće. Sve se strašno brzo odvilo, kao što rekoh za samo mjesec dana nju je zabolilo u leđima, prešlo na noge, uradili smo mr, dijagnoza tumor, te je uslijedila operacija. Ono ćega se mi najviše bojimo je vrsta tumora, koju još ne znamo, jer ćekamo nalaz analize odstranjenog tumora, koji još nije došao. Molim vas ovim putem da mi otvorite oći koliko toliko, da se spremamo kao porodica na sve što nas može čekati. Da podijelite sa mnom vaša iskustva kao ljekari, vezano za ovu dijagnozu. Lijep pozdrav, naida š.

    Odgovoreno: 05. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Oporavak majke zavisi od oštećenja kičmene moždine do koga je tumor već doveo i od same prirode tumora (koliki mu je stepen malignosti) . Tih tumora ima mnogo i prognoze su im različte. Detaljno o većini tumora kičme sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs