Imam tumor na malome mozgu na veoma nezgodnome mjestu koji je dijagnosticiran prije desetak dana na mri, velicine (39x36x31mm) i jedina opcija je operativni zahvat. Pitanje za vas glasi da li je to jedina opcija ili postoji mogucnost i laserskim ili gama knife otklanjanjem?

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovani,
      O načinu lečenja se odlučuje nakon pregleda pacijenta i njegovih snimaka. Ipak da ne bih rekao samo ovo mogu reći da tumori malog mozga dimenzija koje ste naveli uglavnom zahtevaju operativno lečenje. Laser se ne pimenjuje. Mislim da ni gama knife nije indikovan.