Otac mi je 20. 10 imao pucanje aneurizme. Odluceno je da se uradi embolizacija, medjutim nisu ga na vreme prebacili u drugu bolnice gde se to radi, pa je sada kasno za to. U ponedeljak ce biti odluceno sta ce se raditi dalje. Ima velike glavobolje i danas je poceo da povraca i da oseca mucninu. Zanima me da li je povracanje normalno ili je to znak da ce imati ponovno pucanje aneurizme?

    Odgovoreno: 26. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Povraćanje nije preteći znak da će ponovo pući aneurizma. Ipak njegov uzrok će proceniti lekari koji leče vašeg oca. Oni će odlučiti da li je potrebna operacija, koiling aneurizme ili praćenje i kada je najoptimalnije vreme da se oni izvrše.