Postovani doktore, moja majka je 2008. U kbc u beogradu operisala tumor na gornjem delu kicmene mozdine, tacnije th 3-4 i sada je nepokretna. Tumor je bio kalcifikovan. Sta to znaci i kako se on stvara u takvom sastavu? S postovanjem, danica

    Odgovoreno: 19. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Tumori kičme mogu biti unutar kičmene moždine ili van nje. Ovi drugi su ponekad kalcifikovani što znači da se u njih tokom vremena iz krvi odlagao kalcijum. Značajnije za prognozu stanja kod majke je patohistološki tip tumora (ph) , kao i stepen oštećenja kičmene moždine. Više o ovim tumorima sam pisao na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs i to na srani tumori kičme.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #42677

    • Cao, bas bih hteo da postavim jedno pitanje, pre mesec dana sam operisao tumor, u slabinskom delu kicme tj. lumbalnom, sve je proteklo super, stigao mi je histopatoloski nalaz u kome pise da je osteoblastom, beningni tumor. Mene zanima da li je moguce da ako je ostalo od njega nesto da se pokrene opet ili ne daj boze pretvori u maligni?