Odradjena je mri endokranijuma koja je ukazala na postojanje fokalne lezije u strukturama tektuma mezencefalona parasagitalno desno koja po intezitetu odgovara kavernoznom angiomu sa fokusima subakutne, hronicne mikrohemoragije. Konacna dijagnoza: cavernoma reg. Tekti mesencephalisi parasagitalis l. Dex. Molim va obasnite mi sta to znaci. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Više puta sam pisao o kavernomima na ovom sajtu i posvetio sam mu poglavlje na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs. Kavernom je formacija sastavljenja od malih krvnih sudova. Ova formacija može oštetiti nervno tkivo rastom ili krvarenjem. Predlog za operativno lečenje zavisi od procene ove opasnosti i procene operativnog rizika. Operativni rizik najviše zavisi od lokalizacije kavernoma. U ovom slučaju radi se o kompleksnoj lokalizaciji. Detaljnije podatke o prognozi kavernoma, operativnom riziku i predlozima za tip lečenja može vam dati neurohirurg koji je pregledao pacijenta i snimke.