Poštovani, bez uputa lekara uradio sam rendgen sinusa zbog umerenih bolova koji mi se javljaju u predelu sinusa kod promene vremena. Ono što me zabrinulo je sledeće: radiolog koji je pogledao snimak rekao mi je da se na snimku vidi da imam kalcifikaciju falksa ili možda kalcifikovani meningeom. Da bi se to sa sigurnošću utvrdilo, preporučio mi je da uradim skener ili magnentnu rezonancu glave. Rekao mi je da i nije neophodno ukoliko nemam jake glavobolje. Recite mi kom lekaru specijalisti bi trebalo da se javim zbog toga i koliko to može da bude ozbiljno? Molim za mišljenje. Unapred zahvalan, branislav.

    Odgovoreno: 17. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Potrebno je da se javite neurologu ili neurohirurgu koji će pregledati snimak i uputiti vas na ct (kompjuterizovana tomografija) ili mr (magnetna rezonanca) snimak mozga. Nisam video snimak pa ne mogu reći više detalja, ali iz iskustva znam da u većini slučajeva nema razloga za brigu. Ipak dodatno ispitivanje je potrebno.