Operisan sam pocetkom 2007. God. Na vma zbog tumora kic. Mozdine. Biopsija nije pokazala nista jer je uzeto zdravo tkivo umesto bolesnog. U londonu, dr. Afshar i hamlin su mi predlagali ponovnu operaciju radi uzimanja biopsije ali sa aparatima koji obezbedjuju maksimalno sprecavanje ostecenja nerava. Posle operacije na vma ta cvrsta masa imala je dimenziju kk 58 ali je nakon toga pocela da se smanjuje i sada je (avgust 2008) kk 44. Sve mr sam radio u ns kod dr. Borisa petrovica jer su svi nalazi na drugim mestima u bg bili povrsni. Sa smanjenjem tumorske mase pojavile su se ciste za koje kazu da su nastale degeneracijom tumora. Hirurzi u londonu su rekli da netreba operacija i da se stanje prati. Dr. Neurohirurg na vma koji je promasio tumor insistira da ponovo uradi operaciju. Moje stanje je mnogo gore posle operacije nego pre nje. Konstantno imam bolove u nogama i oko stomaka, zamaram se u hodanju, duboki senzibilitet mi je narusen. Polako se stanje popravlja imajuci u vidu period od operacije. Molim vas za vase misljenje i dali pstoji mogucnost daljeg oporavka, smanjivanje bolova i da li ciste mogu same da nestanu? Hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Bez uvida u snimke i drugu dokumentaciju tesko je zakljuciti o kojoj se vrsti tumora radi, koliko je rizik od operacije i sta bih vam savetovao. Takodje je teško reći, bez pregleda i snimaka, i koji je uzrok vasih tegoba posle operacije pa samim tim i koje je lečenje i prignoza. Uglavnom više o tumorima kičme možete pročitati na sajtu www. Neurohirurgija. In. Rs