Poštovani,
    Sos! Moj bratanac živi u Johanezburgu, ima 41g. Uklješten mu je živac u vratu c5 i c6! Išao kiropraktičarima (dvoje-nasilno pomerali pršljenove???), sad je kod hirurga - ortopeda, dobiju kragnu, nosi je samo u kući, napolju ne može navodno zbog vožnje auta. Počeo da pije glukozamin. Ima utrnut palac. Sve traje dva meseca. Tamo nisu čuli za blokade (ima fobiju od inekcije), na ivici je nervnog sloma. Može li mu se pomoći. "umire" od straha da mu ne odumre živac.
    Unapred, zahvalna, bespomoćna tetka.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Hirurg je procenio da pritisak koji živac za ruku trpi zbog diskus hernije nije tolikog stepena da bi trebala operacija. Ukoliko je samo utrnuo palac to još nije značajnije oštećenje nerva. Koliko je on zaista oštećen pokazaće kontrolni neurološki pregled i emng koje je lekar sigurno planirao da uradi. Inače više o diksus herniji i indikacijama za operaciju Vaš rodjak može pročitati na sajtu www.neurohirurgija.in.rs