Poštovani,
    Molila bih odgovor: discus hernia l5 dorsomed. Et paramed. Dex. (mri) hlbs dvije epizode lumbalnog bolnog sindroma, bez radikularne fenomenologije, bez sfinkterijalnih tegoba. Donosi mri snimke l/s kičme, na kojima vidim degeneraciju diska l5 koji djelimično prominira u kičmeni kanal. To sam prepisala sa nalaza ljekara ali mi nije jasno šta je to kod mene sada i šta me čeka dalje. Moje tegobe teško mogu opisati. Npr. kada perem veš u kadi imam teškoće prilikom ispravljanja, jednom sam imala trnjenje u nogama. Desnu nogu nisam ni osjetila, da tako kažem kao da nisu moji prsti. Ljekar lokalni mi preporučio paracetamol ali ni za sedam dana nije bilo ni malo bolje. Zanima me šta se smije piti od lijekova kada i ako mi se pojave ti simptomi. Inače poslije tog paracetamola koji nije djelovao ja sam išla fizioterap. Koji mi je čupao pršljenove i stavljao leda na tu nogu pa me ujedno interesuje da li se to smije tako raditi?
    Hvala

    Odgovoreno: 30. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Lekari koji vas leče će odrediti uzrok bola i da li ga treba operisati. Pošto je hirurg rekao da ne treba sledeći je fizijatar gde su Vas verovatno pošli. On treba da sprovede terapiju bola lekovima i fizikalnim metodama, te da ojača Vašu muskulaturu i koriguje Vaše pokrete, dizanje tereta. Na osnovu Vaše poruke nemoguće je odrediti tačno mesto bola. Više o slabinskom bolu možete čitati na ovom sajtu pod aktuelno-diskus hernija (tekst sam objavio pre nek. meseci).
      Pozdrav.