Poštovani,
    Već 3 godine imam bolove u lumbalnoj kičmi postavljena mi je dijagnoza Lumboisialgia, lipom filuma terminale, poludiscopatia vert lumbalis, sy cervicale imam bolove u donjem delu kičme, kukovima, nogama i vratu. Bio sam na magnetnoj izveštaj je kružno bubrenje diska od l2-3 do l4-l5, lumbalizovan s1 i ispravljena lumbalna lordoza, lipom filum terminale se nalazi od nivoa konusa do sakruma. Ove godine sam bio kod neurohirurga za sada ne predlaže operaciju traži da idem na fizikalnu terapiju i da uradim emng ekstremiteta, meni iskreno lekovi i terapije ne pomažu bolovi su tokom celog dana prisutni u donjem delu slabijeg intenziteta, ali ima kad je jačeg pa nemogu da se pomerim. Šta da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Promene koje ste opisali ( diskopatija i lipom) mogu biti uzrok Vaših tegoba, ali bol može biti generisan iz drugih izvora. Emng nalaz će pokazati da li su Vam, pored toga što imate i bol, oštećeni nervi. Ukoliko neurohirurg misli da niste za operaciju i predlaže fizikalni tretman mislim da tako treba da postupite. Teško je više reći bez pregleda, uvida u dokumentacju i snimke.
      Pozdrav.