Poštovani,
    Rodiv bebe na 8 mesec deteto imase meningocela i e operirano na 17 dena starost operacijata bese uspesna i se e ok. Otkako sa rodi doktorot rece deka ke stava pumpa zaradi sto ima voda vo glavata ( hidracefalus) no po 6 meseci kontrola doktorot kaza deka nema potreba od pumpa. Kaze te mi kako moze da iscezne hidracefalusot dali so operacijata seto se isdrenira sega nema potreba od kontrola i deteto ima 7 god. I e sosem normalno fala i molam za opsiren odgovor.
    Hvala!

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Hidrocefalus je nakupljanje tečnosti sličnoj vodi u šupljinama mozga. On može biti prolazan. Čak i kod dece kod kojih se ugradi šant pumpica može vremenom prestati potreba za njom. Neurohirurg koji prati dete sigurno ne bi propustio da dijagnostikuje hidrocefalus i potrebu za operacijom. Više o hidrocefalusu možete procitati na strani www.neurohirurgija.in.rs
      Pozdrav.