Poštovani,
    Imam jedno pitanje za Vas. Moja mama je operisala diskus herniju pre dve nedelje i trenutno se nalazi na kućnom oporavku i čeka uput na Banjsko lečenje. I posle dve nedelje ona i dalje ima jake bolove u desnoj nozi. Da li je to normalno?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Operacija diskus hernije se izvodi da bi se smanjio pritisak na koren živca. To, između ostalog, uklanja ili smanjuje bol. Ukoliko bol i dalje postoji procenjuje se da li je uzrok bola oštećenje korena živca i da li je to oštećenje izazvano zaostalim delom diska. To je sigurno već procenio lekar koji je operisao. Ponekad je potrebno vreme da se oporavi ranije oštećen koren živca ili i da se izleče drugi uzroci bola koji nisu izazvani diskus hernijom. O bolu koji zaostaje nakon operacije diska sam pisao na stranama www.neurohirurgija.in.rs
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #34323

    • Sve sto kazu je potpuna laz po pitanju da bolovi posle operacije nestaju ja sam operisan 2005 da bi mi 2007 uradili stabilizaciju kičme i sada nisam ni zasta opet imam bolove u nozi prakticno jedva hodam.