Poštovani,
    Mojoj majci je na magnetnoj rezonanci postavljena sledeća dijagnoza: ruptura anulusa i prolaps diskusa l4-l5 dorzolateralno levo sa kompresivnom radikulopatijom levo. Zanima me vaše mišljenje.
    Hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2009.
    • Poštovani,
      osnovno pitanje je da li da se majka operiše ili leči konzervativno i kakva je prognoza u oba slučaja. Neurohirurg će vam predložiti jedno ili drugo u zavisnosti od: oštećenja korena živca, intenziteta i trajanja bolova, te od procene o stepenu pritiska diska na živac na snimku magnetnom rezonancom. Znači za precizan odgovor potrebno je pregledati mamu i njen snimak. Pozdrav