Poštovani,
    Doktore javljao sam se Vama i rekli ste mi da uradim mr. glave, to je urađeno nalazi su sledeći: devijacija nosnog septuma u desno sa hipertrofijom doljnjih konhi. Zadebljanje mukoperiostalne membrane manjeg stepena u oba maksilarna i oba etmoida sinusa kao posledica hronične inflamacije. U bazalnim ganglijama obostrano postoje znaci proširenih wirxa robinovih perivaskularnih prostora. Dijafragma selle je široko otvorena tako da se aranhoidni recesus uvlači u hipofiznu jamu potiskajući žlezdani parenhim u dno stvarajući sliku napotpune emty selle. Da li ova dijagnoza može da bude uzrok moje glavobolje i vrtoglavice (nesigurnosti u hodu)
    S poštovanjem.

    Odgovoreno: 25. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Cilj ovih odgovora na pitanja pacijenta nije da se, na ovaj način sprovodi dijagnostika i lečenje. Cilj je da se neko, ko ima problem, više upozna sa njim i da mu se na taj način smanji strah, olakša odluka za posetu lekaru i da se pomogne da ta poseta bude uspešnija. Svaki lekar koji Vas pregleda i lično vidi Vaše snimke i nalaze zna o vama mnogo više nego mi koji odgovaramo na kratka pitanja. Postoje pitanja, kao što je ovo, na koje bih bez da lično pregledam pacijenta i njegove snimke rizikovao da odgovorim nešto pogrešno, a to ne želim. Moj savet je da se sa tim snimkom obratite ordinirajućem lekaru i porazgovarate sa njim.
      Pozdrav.