Poštovanje,
    Ja sam operisan prije dvije godine na VMA Klinika za neurohirurgiju, gđe mi je iz nekoliko odvojenih operativnih akata urađena kompletna operacija. Operacija se sastojala iz prednje, retroperitonealne korporektomije sa stabilizacijom, zadnje transpedikularne fiksacije i fuzije koštanim grafitom kao i replacement vertebra body umjesto čega je stavljen teleskopski kejdž synex, sa prednje strane je još stavljen telefix- teleskopska ploča sa 4 zavrtnja, a sa zada još 4 zavrtnja 2 šipke i dva poprečna konektora. Napominjem da su zavrtnjevi 6x45mm i da se ne vadi ništa od pomenutih implantata. Samo bih htio da Vas pitam koliko prosječan čovjek sa ovakvom stabilizacijom ima stepen invalidnosti i stepen tjelesnog oštećenja, jer meni su ljekari u Bosni dali ocjenu da sam 100% sposoban za bilo koje poslove u okviru električarske struke, a ja vjerujte teško i sjedim. Samo mi recite onako orjentaciono koliko je to tjelesno oštećenje da znam jer ovdje u republici srpskoj niko od ljekara nije ni čuo za ovakvu metodu operacie, a znaju da daju ocjenu.
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Tip operacije ne determniše invalidnost. Ona zavisi od stepena neurološkog oštećenja, smanjenja pokretljivosti kičme, stepena bolova nakon opterećenja, i sl. Ovo sve, oni koji veštače, procenjuju i na osnovu toga donose odluke.