Poštovani,
    Imam 25 godina. Početkom prošle godine sam osetio bol u stopalu i duž desne noge. Rekli su mi da je u pitanju išijas i bio sam na električne terapije. Međutim bol nije prestajao. Onda sam uradio magnetnu rezonancu. I dijagonoza je sledeća "na l4-5 nivou prikazuje se smanjenje IV. Prostora, degenirisao i anularno proširen IV. disk, sa manjom cirkularnom protruzijom diska. IV. Forameni su obostrano ekstraneuralno suženi, sa obostranim manjim diskradikularnim kontaktom. Na l5-s1 nivou prikazuje se smanjenje visine IV. prostora, degenerisao i anularno proširen IV. Disk, sa dorzomedijalnom protruzijom diska. IV. Forameni su obostrano dominantno ekstraneuralno suženi, sa obostranim diskradikularnim kontaktom u aspektu foramen na s1 koren" zaključak: manja cirkularna protruzija diska l4/l5 dorzomedijalna protruzija diska l5/s1 neurohirug je pogledao snimak i reko mi da će to da se razloži i da će da nestane samo od sebe. Međutim od tad je prošlo godinu dana a meni je neznatno bolje. S tim što mi sada trne stopalo i bole me krsta. Šta da radim?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Hirurg se odlučio za konzervativno lečnje, a po opisu magnetne rezonance koji ste naveli, zvuči mi sa razlogom. Ipak nije Vam rekao da više ne dolazite. Ukoliko konzervativno lečenje ne da rezultate potrebna je nova evaluacija izvora bola. Ukoliko je izvor bola pritisak diska na koren živca ima smisla operativno lečnje. Ovo je sve načelno rečeno. Samo onaj koji Vas pregleda, pogleda prve i kontrolne mr snimke kičme, te ostale nalaze može Vam nešto detaljnije reći.