Poštovani,
    Moj otac ima 49 godina, postavljena mu je dijagnoza n. Trigeminus. Magnetna rezonanca je utvrdila erebelli sup i izlaznog dela cisternalnog segmenta levog trigeminalnog nerva. Operisan je na inh kcs 16.03.2009. Dve nedelje nakon operacije došlo do poboljšanja, njegovo psiho-fizičko stanje je bilo dobro. Nakon izlaska iz bolnice javljaju se sledeći simptomi: problemi u hodu, pareza leve strane lica praćena tupim bolovima oka, gubitak apetita, zujanje u uhu, poremećaj psihičkog stanja nalik depresiji i blagim krizama svesti. Kasnije se javlja tup bol glave, malaksalost, vrtoglavica, krize svesti, mučnina i nemogućnost hoda bez pomoći druge osobe. Na kontroli je preporučeno rehabilitaciono lečenje u Sokobanjskoj. Javlja se velika kriza svesti nakon čega biva hospitalizovan. CT pokazuje proširenje moždanih komora izazvano povećanom koncetracijom likvora tj. dg: hidrocefalus. Utvrđeno je nepostojanje tumura, lekari su nam rekli da nema krvarenja i da sumnjaju da je uzrok vaskularnog tipa (manji moždani udar). Za sada rade dijagnostiku, nije mu rađena lumbalna punkcija. Od terapije dobija hidrotonični rastvor, tegretol 400mg, klometrol, ranisan. Lekari su preporučili da sačekamo da otkriju uzrok nastanka hidrocefalusa par dana. Stanje se vidno pogoršava, javilo se povraćanje, učestale glavobolje koje su pokrivene novalgetolom. Molim Vas za Vaše mišljenje, konkretno me zanima rizik čekanja da se otkrije uzrok i Vaša preporuka šta bi trebalo da se uradi i mišljenje o eventualnom operativnom zahvatu radi smanjenja cranijalnog pritiska ili bar lumbalne punkcije radi istog.
    Unapred sam zahvalna i molim Vas da mi što pre odgovorite jer sam svesna da je vreme dragoceno.

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Lekari još uvek pokušavaju da otkriju razlog pogoršanja kod Vašeg oca. Tek ponovljeni CT snimak ili  MR snimak će pokazati da li se radi o hidrocefalusu, infartu mozga ili nečem trećem. Pošto je on na klinici, gde rade veoma iskusni lekari, ubeđen sam da intrakranijalni pritisak neće porasti do mere da ugrozi Vašeg tatu, a da se pre toga ne interveniše rutinskim procedurama.