Poštovani,
    Posle operacije vratne kičme imam jake bolove. Ugrađen mi je implatant i dvije pločice sa šarafima. Da li je diskus hernija i skleroza vratne kralježnice posle operacije teška bolest i koji procenat invalidnosti snosi ta bolest tjelesnog oštećenja.
    Hvala.

    Odgovoreno: 22. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno Vam je uklonjen pritisak na nerve strukture (diskus hernija i spondiloza), te je urađena stabilizacija. Dalje lečenje podrazumeva fizikalni tretman i terapiju bola. Procenat invalidnosti zavisi od stepena ograničenja pokretljivosti vratne kičme, koji je intenzitet bola i šta ga provcira, te od stepena neurološkog deficita. Invalidnost procenjuju lekari na komisijama Vašeg fonda ili sudski veštaci.
      Pozdrav.