Poštovani,
    Imam 29 godina, u avgustu 2007. Godine imala sam prelom osmog i devetog pršljena nakon kojeg mi je obavljena uspešna operacija i posle 5 nedelja ponovo sam hodala. U maju 2008. Godine izvađene su mi pločice. Dobro se osećam, nemam apsolutno nikakvih tegoba, samo bih htela da se posavetujem sa Vama koji je najbolji način da očuvam ovakvo stanje. Vežbe sam radila redovo do smrti moje majke kada mi se ceo život okrenuo, pa četiri meseca nisam uopšte radila. Molim vas da mi date instukcije koje bi mi pomogle.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Drago mi je da ste se oporavili od povrede kičme. Pretpostavljam da kod Vas nema indikacija za dalje hirurške intervencije na kičmi. Najvažniji aspekti daljeg lečenja podrazumevaju: lečenje bolnih sindroma ako ih ima; edukaciju Vas u smislu rasterećenja od statičkih i dinamičkih opterećenja kičmenog stuba i jačanje potporne muskulature i održavanje obima pokreta u kičmenom stubu. Kod Vas su najvažnije poslednje dve stavke, a njih sprovode fizijatar i fizioterapeuti. Savetujem da savet potražite od njih. Pozdrav.