Poštovani,
    Koje su posledice operativnog lečenja trigemalne neuralgije?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Trigeminalna neuralgija podrazumeva bol u predelu trigeminalnog nerva (živca za inervaciju lica). Uzrok ovoga bola može biti neka bolest (tumor, multipla skleroza, aneurizma,...). Tada se obično prvo leči rimarna bolest. Kod većine pacijenata trigeminalna neuralgija je bolest za sebe. O uzrocma nastanka i načinima lečenja ove bolesti sam pisao na strani http://www.neurohirurgija.in.rs/new_page_8.htm. Postoje tri vrste operativnih intervencija koje se vrše kada terapija lekovima nije zadovoljavajuća. Svaka od njih ima različite indikacije i moguće komplikacije. Međutim najbolje rezultate daje mikrovaskularna dekompresija koja predstavlja rutinsku operaciju. Pozdrav.