Imam 46 god. prije 19 god. su mi ustanovili discus herniju. Operisala sam se prije 3 sedmice i završna diagnoza je m51.1 discus hernija l4 l5 dorsomedialis pp sin. op interlamiotromia l4 l5 extrpatio disci iv l4 l5 foraminotomia radices nn. l5 bill. Po zanimanju sam trgovac, čime mogu u buduće da se bavim i čega se moram pridržavati. Hvala unaprjed

    Odgovoreno: 07. 04. 2009.
    • Vama verovatno predstoji fizikalni tretman. Tokom njega će Vam fizijatar i fizioterapeut objasniti pokrete koji manje opterećuju Vašu kičmu (kako da ustanete, da se savijete, da dignete terete,...). Takodje će vežbama ojačati mišiće važne za statiku Vaše kičme. Objasni će Vam koja opterećenja nisu dobra za Vašu kičmu. Sve ovo bi trebalo da implementirate u svakodnevni život i posao trgovca.