Poštovani,
    Nepokretan sam i čuo sam da postoji ugradnja nekog čipa ili neurostimulatora, koji šalje impulse ili šta već, pomoću kojih bi mogli da mi se vrate neki pokreti, kao i osećaj za fiziološke i seksualne potrebe. I zato Vas molim, ako ste iole upućeni u to, uputite me na pravo mesto ili mi bar pomozite da rešim bilo koji od tih problema, za mene ogromnih. Unapred beskrajno zahvalan
    Aleksandar

    Odgovoreno: 05. 04. 2009.
    • Pretpostavljam da se kod Vas radi o povredi kičme. U našoj zemlji se kičmena moždina stimuliše samo u svrhu terapije bola, a takođe postoje mehanizmi i da se smanji grč mišića od koga paraplegičari i kvadriplegičari pate. Aparati koji se ugrađuju su skupi i u našoj zemlji, ne postoji velika serija ugrađenih aparata. U svetu se ugrađuju i stimulatori od kojih se očekuju veći efekti. Sa ovim nemam iskustva ali Vam mogu ponuditi sajtove sa kojih možete sami početi istraživanje i tražiti savet od kolega iz inostranstva koji se ovim bave.