Živim u Kosovskoj Mitrovici radi objašnjenja majka mi je imala pad na stepenicama u decembru gde je prilikom pada napuko pršljen L2. Pošto naši lekari nisu smeli da je otvaraju uputili su je na Banjicu. Po odlasku na Banjicu lekari su ustanovili da na tom delu postoji i kancer koji se nalazi u čauri. Urađena je hiruška intervencija i kancer je ostranjen. Svi rezultati biopsije koji su poslati na analizu su bili ok i posle kraćeg lečenja majku su mi vratili za Mitrovicu pa za Niš na zračenje. Međutim u Nišu vade uzorak iz kičmene moždine koja nije ok to jest srž nevalja i posle kraćeg zračenja od pet dana javili su nam da majku treba da vodimo na VMA radi daljih terapija, jer Beograd ima bolji način lečenja i mogu da joj produže život od 10 do 15 god, a ako rade u Nisu život će joj produžiti samo za 2 do 3 godine. Pitanje moje glasi koliko je ovo tačno i da ovo nije samo prepucavanje lekara iz Niša i Beograda i to opet sve po grbači pacijenata?

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Iz Vašeg pisma nije jasno od koje vrste bolesti majka boluje. Pretposatvljam da je dijagnoza postavljena na osnovu punkcije kostne srži, a ne kičmene moždine. Mislim da treba da se kod ordinirajućeg specijaliste raspitate o vrsti bolesti, načinima lečenja i prognozi. Siguran sam da ćete zajedno sa svojim lekarom naći najbolje rešenje za Vašu majku.