Poštovani,
    imam 43 godine snimio sam rtg, ct i mr. zaključak mr. protruzija disk hernije L5/S1 - medijalno. Ortoped koji radi privatno kod nas u gradu mi je predlagao operaciju, drugi ortoped i neurohirurg su mi rekli da nije još za operaciju, išao sam na fizikalnu masažu strujom i ultrazvukom, radio neke vježbe po savjetu fizijatra, međutim nista mi nije bolje. Moj problem je u tome što imam pored bolova u leđima na koje sam navikao i koji su podnošljivi trnjenje u nogama: koljenima, listovima i stopalama koji nastupaju poslije 10-tak minuta stajanja ili lagane šetnje kojom prilikom maltene gubim stabilnost, sigurnost i oslonac u nogama. Pa Vas molim da mi date savjet šta da radim dalje, da li postoje neke konkretne vježbe za moje probleme ili neki način liječenja koji bi mi dao bolje rezultate? Živim u Bijelom Polju.
    Zahvalan

    Odgovoreno: 02. 04. 2009.
    • Teško je dati savet bez pregleda Vas i vaših snimaka. Tegobe koje pominjete liče na neurogenu intermitentnu klaudikaciju koja podrazumeva suženje kičmenog kanala pri kojem se pritisak na korene živaca za noge povećava kada hodate. Možda bi i EMG nogu dao dodatne podatke koji bi opredelili lekare za dalje lečenje.