Pre 9 meseci sam operisana, diskus hernija u lumbalnom delu leđa. Interesuje me da li mi je dozvoljena teretana?
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 04. 2009.
    • Ja često operišem sportiste sa ciljem da se što pre vrate punom treningu i takmičenjima. Naravno na fizikalnom lečenju, nakon operacije, su Vam objasnili zaštitne pokrete i naučili koje stvari da izbegavate pošto opterećuju kičmu. Taj princip važi i za teretanu. Vežbe za duboku paraverterbalnu muskulaturu koje ste tamo naučili ne bi trebalo da prekinete raditi i zamenite ih drugim vežbama u teretani.