Nalaz MSCT mozga govori u prilog aneurizme desne arterije cerebri anterior i to njenog A2 odjeljka, ct rađen nativno i postkontrasno. Molim Vas odgovorite mi da li je to operabilno, ići na operaciju ili se to može lijekovima izliječiti? Svi drugi nalazi su u redu, imam 54 godine.
    Najlepše hvala

    Odgovoreno: 31. 03. 2009.
    • Aneurizma koju pominjete zahteva detaljniju obradu u cilju dokazivanja i praćenja. (CT angiografija ili klasična angiografija -SDA). Potrebno je odrediti veličinu, oblik, rast i druge klarakteristike aneurizme. Ove osobine, kao i i procena da li je aneurizma dosada krvarila, utičnu na odluku o daljem lečenju. Aneurizme ove lokalizacije je moguće operisati. Odluku da li da se to radi i koliki su operativni rizici donosi neurohirurg koji vodi dijagnostiku.