Dijagnoza na CT-u je kavernozni hemangiom 4*4*3cm i više simpleks ciste različitih veličina.

    Odgovoreno: 30. 03. 2009.
    • Kavernozni hemangiom ili cavernoma je formacija koja se sastoji od širokih vaskularnih kanala, tankih zidova i kroz koje sporije struji krv. Ovo je benigna formacija i može imati dimenzije nekada mm-5 cm i biti lokalizovana na različitim mestima unutar mozga ili kičmene moždine. Dijagnoza se postavlja na osnovu snimka mozga magnetnom rezonancom. Ukoliko cavernom dovodi do krvavljenja, epilepsije, neuroloških deficita ili raste na kontrolnim snimcima razmatra se operacija.
      Ova promena se ne može lečiti zračenjem.

Komentari na pitanje: #25337

    • sarafco bozinov 21. 04. 2010.

      Sta znaci hemangiomski cvor u mozga, molim vas ako moze da mi odgovorite na ovo pitanje jas sam iz makedonija. . . Pozdrav