U ramenom pojasu mi je 2005. godine otkriven neurofibrom, veličine 6 cm. Kontrolišem ga UZ pregledom na 6 meseci. Mišljenja lekara su podeljena oko uklanjanja istog, pa me interesuje Vaš savet koja je najbolja klinika u Beogradu, gde bi ga mogla operisati.
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 03. 2009.
    • Ukoliko neurofibrom nije velik, ne izaziva tegobe (utrnulsot, bol,...), ne remeti EMNG i ne raste na kontrolnim snimcima, ne mora se operisati. Ukoliko je operacija potrebna i civilni ste osiguranik operacija se može izvesti na Institutu za neurohirurgiju KC Srbije. Naravno operacija se može izvesti i na neurohirurškim klinikama u Nišu i u Novom Sadu.
      U Srbiji postoji još nekoliko neurohirurških centara koji se bave hirurgijom nerava.