Operisao sam  kičmu 2006. godine.
    Popustila je srž pa ukleštila živac desne noge. Jedno vreme sam  bio bolje pa se slično desilo 2007. Na istom mestu ali  na desnu stranu, pri dnu kičme je opet popustila srž. Od tada, mučim muke. Čas me boli na desnu čas na levu, ponekad na obe strane!
    Gde da tržim pomoć u Srbiji ili u inostranstvu  i da li se može izbeći  ponovna operacija?  Kako bi uticala lekovita banjska voda?

    Odgovoreno: 23. 03. 2009.
    • Verovatno ste imali diskus herniju koja je operativno lečena. Ukoliko se diskus hernija ponovo javila na istom ili susednom nivou mora se, na osnovu pregleda, EMNG-a i MR snimka kičme proceniti kolikog je stepena i da li je potrebna ponovna operacija. Naravno da se, ukoliko ona nije apsolutno indikovana, može pokušati prvo sa fizikalnim banjskim lečenjem. Ukoliko je pritisak na nerve značajan i tegobe ne prolaze konsultujte ponovo neurohirurga.