Mojoj teti je otkrivena velika (3cm) aneurizma na a.basilika, koja vrši pritisak na mali i veliki mozak.
    Da li postoji šansa da se to operiše?

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Arterije bazilarne aneurizme se mogu operisati, a veoma često rešiti i koilovanjem endovaskularno. Dimenzija koju pominjete (3cm) ukazuje da se radi o veoma velikoj aneurizmi i da bi obe intervencije bile teške. Ipak odluku da li da se operiše, koiluje ili samo prati aneurizma donosi tim koji se sastoji od neurohirurga, koji operiše aneurizme, i stručnjaka koji ih koiluje (neurohirurg ili interventni radiolog). Odluka se donosi uvidom u specifičnosti aneurizme (tačnu lokalizaciju, oblik, odnos sa okolnim arterijama,...), te opšte stanje pacijenta.