Otac mi je operisan prošlog petka od tumora na mozgu. Otklonjen je deo tumora, ostatak tumora nije mogao zbog rizičnosti da ne bi iskrvario. Koliko su nam objasnili tumor ja zahvatio i krvne sudove i sprečio dalju operaciju. On je od tada u komi, već nedelju dana. Postoji li šansa operisati takvog bolesnika u inostranstvu i spasiti mu život?

    Odgovoreno: 21. 03. 2009.
    • Odluka o daljem lečenju zavisi od: tipa, veličine, lokalizacije tumora, te opšteg stanja Vašeg tate i uzroka njegovog komatoznog stanja. Verovatno Vam mnogi od ovih podataka nisu poznati, kao ni većini pacijenata. Ipak u ovako delikatnim pitanjima teško je dati odgovor na osnovu nekoliko podataka. Za stručno mišljenje potreban je uvid u celokupnu dokumantaciju i snimke mozga pre i posle operacije. Kolega koji je operisao Vašeg tatu sigurno može da Vam pomogne.