Mojoj mami je urađen ct ls kičme. Između ostalog, konstatovano je u nivou l3-l4 prisutan tzv.\\\'vakum fenomen\\\'.Kao znak degeneracije diska. Šta to znači? Kako otkloniti? Ima velikih problema.
    Pomozite!
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 03. 2009.
    • Poštovani
      Vakum fenomen je znak degeneracije diska koji se nalazi između pršljenova. Sam vakum efekat se ne leči jer on nije uzrok tegoba. Niste pomenuli ali verujem da Vaša majka ima bolove u leđima i da će je pregledati i uraditi dodatna ispitivanja fizijatar, neurolog i/ili neurohirurg.

Komentari na pitanje: #24670