konacna dijagnoza 19.02.2009. je po operaciji interhemilaminectomia et flavectomia l4/L5.sin.Extirpatio disci i.v.l4/L5.haemostasis.Suturaetexuus postovani doktore mozete li mi malo objasniti sta mi je to i kako operisano konkretno sta mi je uradjeno i sta dalje hvala u napred

    Odgovoreno: 20. 03. 2009.
    • Poštovani Na operaciji Vam je odstranjen disk izmedju 4. i 5. slabinskog pršljana. (odstranjen je deo diska koji je iscurio iz svog ležišta i vršio pritisak na koren živca, te deo diska koji bi mogao iscureti- diksus hernija.) Da bi se do njega došlo minimalno je odstranjen i deo zadnjeg dela pršljena L4, što je minimalna i uobičajena procedura. Vaši neurohirurzi su Vam sigurno preporučili, u zavisnosti od Vašeg stanja, fizikalno lečenje