Postovani doktore
    Moj problemi su poceli od Avgusta 2008god, kada sam izgubila svest u prodavnici, gubitak svesti je trajao do 30 sekundi. Analize krvi su bile u redu, sem sto je gvozdje bilo na donjoj granici, EKG i ocno dno su takodje bili u redu. Od tada kod mene ceto su pocele da se javljaju nesvestice, glavobolje, nizak krvni pritisak koji stalno varira, mucnine, bol u levoj ruci, i pospanost. Lekari su mi ponovo uradili sve analize, i opet je sve bilo u redu. Tada su mi snimili i vratni deo kicme, i ispod lobanje na vratnom prsljenu nasli defekt za koj mislim da se zove Foramen arcualae atlantis perz.(tako pise u nalazu). Doktor kaze da kroz njega prolazi krvni sud koji on ukljesta u zavisnosti od polozaja glave. Ja imam 15 godina, i ovako ne mogu normalno da funkcionisem, meni se stalno pojavljuju nesvestice, pracene niskim pritiskom, mucninom, glavoboljama, velikom pospanoscu... vec gore navedenim. Doktori kazu da je to verovatno od tog defekta, ali su me ipak poslali da uradim CTM. Mene zanima da li uzrok mojih problema moze biti samo taj defekt na vratu, i ako je sve to od njega da li se to nekako leci? Unapred Vam hvala.

    Odgovoreno: 20. 03. 2009.
    • Tegobe koje pominjete podrazumevaju da se sprovede dijagnostički algoritam koji se kod Vas i sprovodi. On može ukjučivati i proveru cirkulacije kroz mali mozak i moždano stablo vezano za dijagnozu koju ste spomenuli. (TCD- transkranijalni dopler, snimak mozga i krvnih sudova magnetnom rezonancom-MRI i MRA i ostali nalazi). Naravno uzroci vrtoglavica i ostalih tegoba koje ste naveli mogu biti i druge prirode i Vaši lekari će i njih ispitati.