POstovani
    Imam47 g.Pre 1g.imalasam embolizacijuACI lat.dex. Sada na kontrolnoj angiografiji ustanovljeno je sl:DSA mozga desno ACI torturozna u supraklinoidnom delu, ukaudalnom delu embolisana anaur.na ACI a,ophtalmika je rekanilisana tako da je neophodno postavljanje stenta u ACI i reembolizaciju novonastale aneurizme Umeduvremenu sam dobila i gastritis, herniju(radena sonda) i jaku napetost i nervozu,plasljivost. Ponekad mi se izgubi vid na desnom oku,a pre 2 dana na oba oka u trajanju od nekoliko sekundi.Neuropsihijatar mi je prepisala Rivatril 2mg. 3x1/2 i zbog glavobolje popijem2x po pola febriceta.Idalje imam mucninua dr. kaze da je sve to na nervnoj bazi.Cekam kada dobiju u bolnici stent ali dotle mi je veoma tesko.Smeta mi naprezanje ociju pa ne mogu da koristim komp. ni da citam.Kardiopirin ne pijem jer gastroen.misli da je on uticao na gastr.izmedu zeluca i tan creva. pre stenta treba da pijem plaveks pa se bojim kako cu na njega reagovati .Molim vas posavetujte me i da li rivotril smem i dalje piti.DAli smem da pijem vit,c zbog zeluca i koji jer je on dobar za krv,sudove.Slabo jedem i to samo dijetalno.POpusim oko 5 cigareta dnevno jer me to malo smiri. Na promene vremena strasno reagujem. HVALA

    Odgovoreno: 20. 03. 2009.
    • Poštovana Samo gastroeneterolog koji Vas leči zna u kom stepenu Vam je oštećena sluzokoža želuca i da li smete da pijete C vitamin i u kojim dozama. Neurolog će, na kontroli, razmotriti odnos Rivotrila i poremećaja vida koje opisujete.