Postovani doktore, imam problem sa glavoboljama u zadnje dvije godine. Na nogama sam na radnom mjestu devet sati dnevno, kucam na kasi i glava mi je malo povijena unaprijed. Moja glavobolja uglavnom pocinje ako ustanem rano, odnosno u prvoj smjeni i javlja se oko podne. . . . Uvijek me boli potiljacni dio glave, cesto se javlja i bolan pritisak oko ociju, ni jedan jedini lijek mi ne pomaze, pomaze mi samo mrak, kapa na glavi i tisina, tako da kada dodjem sa posla nisam sposobna ni za sta osim da lagnem. Nekada mi je kada ustanem bolje, nekada ne. Takva stanja su vrlo cesta i ometaju mi normalno funkcionisanje i zivot. Znaci pritisak na ocima i potiljacni bol, nekada pulsirajuci, a nekada glavu ne mogu da okrenem ni desno ni lijevo. Pooz i hvala na

    Odgovoreno: 30. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Najbolje sda se javite specijalisti za bol da utvrdi o kom tipu glavobolje se radi. Za to je najvaziniji pregled. Nakon toga verovatno nece biti koplikovano izleciti vasu glavobolju. Vise detalja imate na sajtu http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/hirurgija_bola. Htm