Postovani doktore, hteo bih da postavim pitanje u vezi sa sindromom karpalnog tunela. Imam problem sa bolovima u ruci koji su konsistentni sa sindromom karpalnog tunela. Najjaci bol mi je u predelu palca i tu je i najkonzistentniji. Bol se manifestuje i u predelu zgloba i sake. Fizikalne terapije nisu pomogle (tretmani strujom, b6 vitamin, magnet. . .) . Jedina promena je nastala usled koriscenja uredjaja green irf ali pomoc je bila kratkotrajna. Ultrazvuk, emg, emng i rendgen su uredni sto je sve dovelo do zakljucka da je u pitanju sindrom karpalnog tunela usled pretpostavke da je ostecen prilikom povrede. Problem traje vec 6 godina i nakon svih terapija nije doslo do oporavka. Moje pitanje je sta mislite sta bi se u ovom slucaju moglo da se ucini? Da li bi steznik za karpalni sindrom pomogao? Ako ne, sta bi bilo pametno uciniti? Hvala u napred!

    Odgovoreno: 05. 11. 2014.
    • Poštovani,
      Potreban je pregled strucnjaka koji se bavi lecenjem bola i ima dostupne sve metode lecenja. Nakon pregleda ce se izabrati ona koja je najbolja za vas. Vise detalja imate na strani http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/nervi. Htm#pritisak na n. Medijanus