Postovani, imam problem sa donjim delom. Imam ct snimak ls kicme: l4-l5 i. V. Prostor održane visine. Uoćava se incipijentno anularno ispupčenje iv diska, koji sa ventralnog aspekta blago imprimira duralnu vreću. Ne vide se znaci stenozne spinalnog kanala ili suženja iv foramena bileteralno. L5-s1 i. V. Prostor je lakše redukovane visine posterijorno. Uočava se široko bazna, subligamentalna dorzomedijalna herniacija i. V. Diska, imprimira duralnu vreću i lakše redukuje vreću spiralnog kanala čiji ap dijametar iznosi 14mm. Ne vide se znaci suženja i. V. Foramena bileteralno. Ne vide se degerativne lezije na prikazanom koštano-zglobnim strukturama. Poslije pregleda kod neurologa upućena sam neurohirurgu. Molimo vas za vaše stručno mišljenje. Unaprijed hvala!!! Pozdrav danijela

    Odgovoreno: 05. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Za preciznije misljenje potrebno je uraditi pregled i videti snimke. Tek onda se moze dati konkretniji predlog lecenja. To ce uraditi neurohirurg. Detalje o svojoj bolesti mozete pogledati na strani www. Neurohirurgija. In. Rs