Pitanje da postavim ako mozete vi da mi kazete kako se leci. Ovako pise na izvestaju. . . . . Pregled specijaliste lumboischialgia lat sin. Symptomatica prolapsus disci intervertebralis et disci interverterbralis aliorum cum radiculopathia dh l4/l5, l5/s neuroloski nalaz: kn; b. O. Vrat: slobodan ge: b. O. De: lazarevic naznacen levo, parestezije u dermatomima l4 i l5 levo, mtr simetricni, gms ocuvana. Hod antalgican. Sfinketri b. O tokom hospitalizacije pacijent laboratorijski obradjen: kks, biohemija seruma i urina b. O se6/. Tumor markeri: ca 19-9, sea, total psa, afp, ca 72. 4, cyfra 21-1. Rtg ls kicme ap i profil redukovana lumbalna lordoza. Prsljenska tela ocuvanog visinskog promera, bez dislokacije, sa lakim spondilocnim promenama, bez suzenja i v. Prostora. Suspektivna fraktura transverzalnih nastavaka desno l1 l2 najpre starijeg datuma. Mdct l/s kicme nacinjeni su aksijalni preseci nativno. Redukovana lumbalna lordoza. Ocuvan visinski promer prsljenskih tela i v prostora. Prosteriorna protruzija diska l4/l5, l5/s1. Fraktura poprecnog nastavka l1 desno. Pocetne degenerativne promene prsljenskih tela. Konsultovan ortoped; pacijent na postelji zauzima antalgican polozaj palpatorna bolna osetljivost regije ls dela kicmenog stuba, nalaz neurologa u prilogu. Ct ls dela kicme; posteriorna protruzija diska l4/5 i l5/s1, fraktura poprecnog nastavka l1 desno. Dg: dh l4/5 et l5/s1, fractura procesus transversus l1 sin. . . Emng na de: ukazuje na postojanje jake neurogene lezije l5 korena levbo i umerene lezije l4 i s1 korena levo. Volela bih ako je moguce da mi sto pre odgovorite. . . . Posto doktorka jedna preporucuje operaciju a doktor preporucuje nosenje dubokog midera. . . . . ????

    Odgovoreno: 05. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Sustina je da se javite specijalisti za lecenje bola koji ce tacno utvrditi sta vas zaista od svega recenog boli. Najvazniji je pregled, a tek onda snimci. Vise detalja imate na strani www. Neurohirurgija. In. Rs