Postovani, imam bolove u donjem delu ledja, uradio sam magnetnu rezonancu, i u ocitavanj snimak dr je napisao: zakljucak: protruzija iv diska l4 centralno i paracentralno obostrano sa kompresijom duralne vrece diskretno naglasenje levo. Protruzija iv diska l5 centralno i paracentralno desno bez reperkusija na sadrzaj spinalnog kanala. Treba ovo da odnesem svom lekaru, ali moze li mi neko pojasniti sta ovo znaci? Hvala

    Odgovoreno: 12. 10. 2014.
    • Poštovani,
      Trebalo bi svakako da odete specijalisti za lecenje bolova koji ce utvrditi da li imate bol bas zbog opisane hernijacije i kako se ona moze leciti. Objasnjenje svih pojmova imate na strani http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm