Postovani, moj suprug mora na operaciju lumbalnog dela kicme. Jedan doktor mu predlaze zamenu diska vestackim a drugi tlif. U nedoumici smo pa molim za vase misljenje. Dijagnoza je sledeca: discarthrosis l5/s1 cum foramionostenosis 1 sin. Hlbs.

    Odgovoreno: 02. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Najvaznije je ustanoviti koji je uzrok vasih tegoba. Za to je ubedljivo najvazniji pregled. Vecina uzroka bola se ne detektuje mr snimanjem. Nakon pregleda u skladu sa njim se interpretira mr snimak, a opis koji ste poslali nije toliko bitan. Ukoliko je opisana promena uzrok tegoba u vecini slucajeva se, nakon operacije diska, ne radi nijedna od ove dve operacije. Opet svaka za sebe imaju indikacije. Za njihovo utvrdjivanje je neophodan pregleda vasih snimaka i ostale dokumentacije. Vise o ovome mozete procitati na sajtu http: //www. Neurohirurgija. In. Rs/diskus_hernija. Htm i na strani ovoga sajta http: //www. Stetoskop. Info/bol-u-ledjima-i-isijas-preciznija-dijagnoza-donosi-uspesnije-lecenje-5258-c46-content. Htm