Dobar dan,imam jedno pitanje....Ustanovljen mi je venski angiom na levoj strani mozga,gde mi je rečeno od strane neurohirurga da to nije strašno i da ne ugrožava moj život i da ne treba ništa dirati i samo pratiti jer nije veliki.E sad meni se često noću dešava da mi trnu ruke i noge obe strane,ali to traje svega par sekundi i posle prestaje,da napomenem da se to dešava samo noću,ponekad i osetim slabost u desnoj ruci....Da li imam razloga za brigu,pritom sam i anksiozna i to mi baš remeti način života jer non stop razmišljam o tome kako će nešto da mi se desi....A najviše se plašim da ću dobiti moždani udar,a sama sam po ceo dan sa bebom od 8meseci i to me baš remeti...

    Odgovoreno: 09. 06. 2023.
    • Dobar dan!  Doktor vam je rekao potpuno tačno (ja sam redovno pregledavam pacijente kod kojih je venski angiom slučajan nalaz), a pacijente redovno uveravam: venski angiom nije indikacija za hirurško lečenje, a vaše kliničke manifestacije u vidu poremećaja osetljivosti kod oblik parastezija nije povezan sa ovim promenama u cerebralnim sudovima. Preporučujem da posetite neurologa.