MR NALAZ L5-S1 prostor odrzane visine uz degerativne promjene terminalnih ploca MODIC II. Iv disk desikativno degenerativno izmjenjen pokazuje lijevostranu peracentralnu dorzalnu protruziju uz disk radiks kontat sa lijevim S1 izlazecim korijenom . Spinalni kanal ap dijametra 9 mm u centralnoj mediosagitalnoj liniji dok je ap dijametar lijevig lateralnog recesusa 7, 2 mm. Iv forameni obostrano slobodni.
    Imam bolove naizmjenicno u lumbalnom dijelu kicme, niz duz cijele lijeve noge i u zglobu sve do pete. Povremena ukocenos lista noge. Molim Vas za odgovor za lasersku dekompresiju diska .. I koliko kosta.

    Odgovoreno: 02. 06. 2023.
    • Dobar dan! U Opštoj bolnici Medigroup radim ovu operaciju! Ali u zaključku vašeg MRI-a postoje informacije o promenama poput Modik, to ukazuje na moguću nestabilnost na ovom nivou i možda će vam trebati operacija stabilizacije, tako da moram da pogledam MRI.