Usled glavobolja i povisenog ocnog i krvnog pritiska oftalmolog me je uputila kod neurologa koji me nakon pregleda salje na skener glave uradjen 06.05.2008.i na nalazu nadjeno je sledece:"na bazi srednje lobanjske jame sa leve strane uocava se hipodenzna formacija koja je ostro ogranicena,homogena i ima karakteristike ekspanzivne lezije,te se najverovatnije radi o arahnoidalmoj cisti." Molim Vas da mi objasnite o cemu se radi i koji je tok lecenja.Imam 36 godina a vec pijem poslednje dve lekove za pritisak i kapi u oci,pa bih da mi kazete sta je uzrok i kome da se obratim u Beogradu.Unapred Vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Poštovana,

      u vezi neurohirurgije, u Beogradu se možete obratiti neurohiruryima u sledećim ustanovama: Institut za neurohirurgju KC Srbije, Klinika za neurohirurgiju VMA i Neurohirurško odljenje KBC Zemun. Verovatno ćete morati da uradite MR pregled glave. Pogledajte ranije odgovore iz> oblasti neurohirurgija pa ćete naći objašnjenje u jednom od njih šta je arahnoidna cista. Nemojte se unapred sekirati, ne zahtevaju sve arahnoidnih ciste (kada se precizno dijagnostikuju) hirurško lečenje, bolje je reći ne zahtevaju bilo kakvo lečenje. Obično su slučajan> (usputan) nalaz koji nema veze sa prisustvom glavobolje a još manje sa glaukomom koga Vi imate. U svakom slučaju, pregled neurohirurga je> potreban. Srdačan pozdrav.