Postovani Suprug mi je otpusten 05.05.2008 sa dijagnozom Aneurysma ACOA.l60.2.Operacija 24.04.2008 Craniotomia osteoppastica reg.pteryonalis.1.dex.Preparatio et clipage aneurysmae ACOA.Doslo je do spontanog ct-om verifikovanog ataka subarahnoidalnog krvarenja.Post operativni tok uredan bez indikacija za daljim neurohirurskim lecenjem u dobrom fizickom i psihickom stanju.Interesuje kakav zivot treba da vodi sto se tice ishrane ,fizickih i seksualnih aktivnosti.Ima 41 godinu i do sada nije imao apsolutno nikakvih zdravstvenih problema.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Poštovana,
      u narednom periodu (mesec do tri meseca od operacije, zavisno od preoperativnog psihofizičkog stanja), Vašem suprugu sledi potpuni oporavak uz postepeno povećanje životnih aktivnosti do granice prijatnosti, tako da bude sposban da se u potpunosti posle tok perioda vrati normalnom životu i poslu. S obzirom na dobro psihofizičko stanje na otpustu, mislim da je u konkretnom slučaju dovoljno mesec dana.Normalna ishrana, bez bespotrenog i preteranog fizičkog i psihičkog naprezanja u prvim nedeljama. Postepenost u svemu. Nemojte brinuti, operacijom je izlečen od bolesti zbog koje je operisan. Srdačan pozdrav.